"Válassz olyan hivatást, amit szeretsz csinálni, és soha életedben nem kell dolgoznod!"
Miért válaszd a Lovaskultúra oktató szakot?
A lovaskultúra oktatók, hasonlóan a testnevelő tanárokhoz, elsősorban nem a versenysport oldaláról közelítik meg sportágukat, hanem a mozgás és a természetközeli, aktív életmód népszerűsítésén keresztül. Célunk a társadalom szélesebb rétegeivel megismertetni lovaskultúránkat, felélesztve az emberekben a ló szeretetét, igényt formálni a lovas tevékenységekre, és segíteni a lovas életformát választókat. Ez a képzés azoknak szól, akik nem egy-egy szakágban vagy speciális területen szeretnének elmélyedni, hanem a lovassportok és a lovaságazat egészét kívánják átfogóan megismerni, és tudásukat átadni a jövő nemzedékének.
Népszerűség, hitelesség, egyediség, gyakorlatiasság
A Lovaskultúra oktató képzés egységként tekinti a lovat és lovasát. Ennek érdekében a TF szellemiségéhez igazodva komplex anatómiai, élettani, edzéselméleti ismereteket nyújt a lovasról, mint sportoló emberről és sporttársáról, a lóról.
A jelenlegi lovas képzésekhez képest különösen magas színvonalú és nagy óraszámú neveléstudományi és sporttudományi modul megalapozza, hogy a nálunk végzett szakemberek hiteles és szakszerű oktatói, nevelői, lovasoktatói munkát végezzenek akár általános iskolai keretek között, vagy a közép- és felsőoktatásban.
Filozófiánk:
"Az eredményes elméleti oktatás csak a gyakorlattal együtt lehetséges, mert csak úgy tudunk beszélni valamiről, ha azt lóháton már megéreztük."
Képzésünk különlegessége, hogy tanórai keretek között folyik lovasedzés minden lovas szakágban és a feltörekvő lovassportokban, továbbá kötelező oktatási gyakorlat, valamint tájékozódási lovaglás és lovastúra-vezetési gyakorlat. Több ismeretkörből (pl.: futószárazás, lovastorna, díjlovaglás, díjugratás) minden félév végén gyakorlati lovas vizsgát is tesznek a hallgatók az elméleti vizsga mellett, a záróvizsga részeként pedig vizsgatanításon kell megfelelniük. Mindezek biztosítják, hogy az itt végzett szakemberek teljes körűen felkészültek legyenek kezdő és haladó lovasok oktatására, lovastúrák vezetésére egyaránt.
Ahhoz, hogy a nálunk végzett szakemberek saját lovas vállalkozásukat elindíthassák, a már meglévőt fejlesszék, vagy különböző állami-, egyesületi-, vagy magánszektorban működő szervezeteknél szakértői, szervezői, vezetői pozícióban elhelyezkedhessenek, a Lovaskultúra oktató szak széles körű általános és speciális menedzsment- és turisztikai ismeretek megszerzését biztosítja.
Tanulj a legjobbaktól
A Testnevelési Egyetem egyike a
világ legrégebben alapított testkulturális felsőoktatási intézményeinek. Egyszerre jellemzi a tradíciók megőrzése és
az állandó változás, megfelelés a kor követelményeinek. A TF a
legismertebb és legelismertebb a világon a magyar testkulturális felsőoktatási
intézmények közül, és talán nincs olyan egyetem a világon, ahol ilyen jól
ötvöződik az oktatói karban és a képzésben a sportszakmai gyakorlat és a sporttudomány.
Sehol
máshol nincs annyi egykori és jelenlegi, kiváló sportoló és neves edző, mint a TF-en, akiktől a legtöbbet tanulhatják a hallgatók. Ennek köszönhetően a Lovaskultúra oktató szak a lovasélet és a sportszakemberképzés leghitelesebb és legelismertebb szakértőit tudhatja tanárai
között!
Elismert lovas szakmai végzettség
A Testnevelési Egyetem a kétéves képzés sikeres elvégzéséről hivatalos, államilag elismert egyetemi diplomát állt ki magyar és angol nyelven, mellyel Magyarországon és külföldön is tudsz érvényesülni. Fontos tudni azonban, hogy az alapdiploma szintjét a szakirányú továbbképzések nem emelik (tehát a BSc alapvégzettséghez a lovaskultúra szak elvégzése nem ad MSc fokozatot).
A lovaskultúra oktató végzettség számos lovas tevékenységre jogosít, a hatályos jogszabályok szerint is. Többek között iskolai lovaskultúra tanár, regisztrált lovasedző, túravezető, lovas szolgáltatóként felelős vezető is lehetsz, de akár egyetemi oktatóként, kutatóként, vagy szaktanácsadóként is elhelyezkedhetsz.Az a kapcsolati tőke, amelyre a képzés során szert teszel, egy életre megalapozhatja pályafutásodat. Végzett hallgatóink kétharmada ma már hivatásszerűen dolgozik a lovaságazatban, és érnek el sikereket a lovasélet különböző területein. Lépj a nyomdokukba!
Szakmai gyakorlat külföldön
Jól beszélsz idegen nyelveket és szívesen töltenéd a nyarat külföldön? Pályázz hallgatói mobilitásra, és töltsd a nyarat egy nem mindennapi szakmai gyakorlaton!
Külföldi szakmai tapasztalat megszerzéséhez szakunkon is elérhető az ERASMUS+ pályázat, melyhez folyamatosan építjük ki nemzetközi kapcsolatainkat Európában elérhető lovas képzőhelyekkel és egyetemekkel. Emellett pályázhatsz általad választott gyakorlati helyre is!
- A hallgatói mobilitásról a TE Nemzetközi Igazgatóságán kérhetsz bővebb felvilágosítást.
Továbbtanulás
TDK, PhD, TF kutatólabor - Van egy jó kutatási témád? Mi megadjuk hozzá a szervezeti keretet!
A lovaskultúra oktató szakirányú továbbképzés elvégzése után egyetemi/MSc/MA végzettséggel rendelkező hallgatóink részére lehetőség nyílik a Testnevelési Egyetem Doktori Iskolájában Lovaskultúra altémában továbbtanulni a doktori fokozat megszerzésére. .
A fentieken túl végzett hallgatóink közül néhányan a lovasterápia, a lótenyésztés, és az élsport területein is tevékenykednek. Az ezekhez szükséges speciális képzésekhez is remek alapot nyújt a lovaskultúra oktató végzettség!
"Szellemet, erkölcsöt, erőt egyesíts!"
A TF zászlajára hímzett jelmondatunkat a Lovaskultúra oktató szakon is irányadó értéknek, erkölcsi útmutatásnak tekintjük.
Ha a Lovaskultúra oktató szakot választod, bekerülsz egy olyan összetartó közösségbe, ahol
- a hallgatók és az évfolyamok segítik egymást, közös nyelven beszélnek és tesznek közös célokért;
a TF legjobb, nemzetközi szinten elismert tanáraitól, és a magyar lovasélet élvonalbeli szakembereitől sajátíthatod el a tudást;
a hallgatói igényeket figyelembe véve igyekszünk folyamatosan fejleszteni a képzést, és a szak elvégzése után is van lehetőséged a szak által szervezett eszmecserékre, továbbképzésekre, klubnapokra járni;
a volt oktatóid kollégának tekintenek és bizalommal fordulhatsz hozzájuk bármilyen kérdésben.
Jelentkezz a képzésre!
Felvételi követelmények:
Felsőfokú végzettséget igazoló diploma bármilyen tudományterületen
(hagyományos/BSc-BA/MSc-MA)A felvételi vizsgán az A1-es díjlovagló feladat korrekt bemutatása
Házi- vagy sportorvos által igazolt, lovagláshoz megfelelő fizikai és egészségi állapot
Jelenkezés menete:
A Lovaskultúra oktató szakra jelentkezni a határidőre leadott, szabályosan kitöltött jelentkezési lappal és orvosi igazolással lehet. A jelentkezési lap mellé kérjük csatolni az alapdiploma másolatát.
A jelentkezést postai úton a Lovassportok Csoport címére, vagy aláírással szkennelve a lovaskultura@tf.hu e-mail címre küldve is elfogadjuk!
Jelentkezési határidő: 2019. május 31.
Felvételi vizsga: 2019. június
Pótfelvételi vizsga: 2019. augusztus
A pótfelvételi vizsgán azok is részt vehetnek, akiknek a felvételi vizsga nem sikerült!